İngiltere’de Erasmus Stajı


Eklenme Tarihi: 2020-09-22 10:46:32

İngiltere vizesi ile İngiltere’de Erasmus staj hareketliliği programı ile mesleğiniz ile ilgili stajı yapın.

İngiltere vizesi ile bu programlara katılabilecek öğrencileri sevindirecek olan haber, 2013 Eylül Ayında biten Hayat Boyu öğrenme programları, Avrupa birliği komisyonu tarafından 2014 -2020 senesini kapsayacak şekilde,Erasmus For All adı altında yeniden onaylanmıştır. Erasmus For All programının, bir alt programı olan Erasmus Staj Hareketliliği çerçevesinde, öğrenciler İngiltere’de 3 aydan 12 aya kadar istedikleri bir alanda staj yapabilme hakkına sahiptirler. Bu staj sırasında öğrenciler, staj yerinden maaş almayacaklardır. Ancak, Avrupa birliği, öğrencilere masrafları konusunda destek olacaktır.

2015  senesi için,  Avrupa Birliğinin,  İngiltere için belirlemiş olduğu aylık yaşam desteği yaklaşık, 600 Euro dur. Erasmus Staj öğrencileri, stajlarını İngilterede yaparken, aynı meslek grubunda çalışmak üzere haftada 20 saat part-time çalışma hakkına sahiptirler. Haftada 20 saat çalışan bir öğrencinin haftalık kazancı yaklaşık £115 dir. Part time iş bulmadan öğrenciler sorumludur.

2020 senesinde bitmesi beklenen Erasmus Staj hareketliliğine, öğrenciler, 1 defa katılma hakkına sahiptirle Staj Hareketliliği hakkını kazanamayan ancak, kendi imkanlarıyla bu programdan yararlanmak isteyen öğrenciler, bağlı bulundukları üniversitenin Erasmus Birimi ile konuşup, kaçırılmayacak böyle bir imkandan yararlanabilirler. Bu staj, çoğu üniversitede zorunlu staj yerine de geçmektedir.

İngiltere Hükümeti, yeni yapmış olduğu vize uygulamaları doğrultusunda,  bu programı Tier 5 İngiltere iş/çalışma vizesine geçici çalışan olarak yani  Tempopary Workers  kategorisinde bulunan Goverment Authorized Exchange (Hükümet Onaylı Değişim Programları) altında kabul etmektedir. İngiltere vizesi ile ilgili profesyonel destek almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattını arayarak uzman ve tecrübeli danışmanlarla iletişime geçiniz.

"İngiltere’de Erasmus Stajı" sayfası 4832 defa okundu