İngiltere’de Mühendislik ve Teknoloji Eğitimi


Eklenme Tarihi: 2020-09-22 10:46:42

İngiltere öğrenci vizesi ile Birleşik Krallıkta mühendislik ve teknoloji eğitimi alabilirsiniz.

Elektronikten endüstriyel tasarıma kadar  bir çok farklı spesifik eğitim programı sunan İngiltere mezunlarına dünya çapında kariyer fırsatları sunar. İngiltere'de Mühendislik ve teknoloji eğitimi şunlardır:

- Elektrik, elektronik mühendisliği

- Kimya Mühendisliği

- Malzeme Mühendisliği

- Deniz mühendisliği

- Makine mühendisliği

- Genetik mühendisliği

- Metal teknolojisi

- Havacılık mühendisliği

- İnşaat mühendisliği

- Motorlu araçlar teknolojisi

- Endüstriyel tasarım ve teknoloji

İngiltere'de farklı eğitim seçenekleri sizi bir dizi kariyer fırsatlarına götürür. Üretim mühendisliği eğitimi imalat sanayisi kapılarını açar; inşaat mühendisliği köprüler ve yollar yapmanıza imkân verir; havacılık ve uzay mühendisliği uçak endüstrisinde bir kariyer başlangıcı olabilir.  Bunları gerçekleştirebilmek için öncelikle İngiltere öğrenci vizesine başvurmanız gerekmektedir. Öğrencilik hayatınız boyunca çalışma izniniz olduğu takdirde uluslar arası firmalarda staj yapabilir, daha sonra kendinize güveniyorsanız Ankara Antlaşması İngiltere vizesi kapsamında kendi mühendislik firmanızı açabilirsiniz.

İngiltere'de mühendislik eğitimi hayatın bütün yönlerini şekillendirmeniz için size bir iyi bir temel olacaktır. İngiltere’de mühendislik ve teknoloji eğitimi çok farklı mesleklere geçiş için size çok yönlülük kazandıracaktır. Peki neden İngiltere’de mühendislik eğitimi? İngiltere'de mühendislik ve teknoloji eğitimi sanayi ile güçlü bağlara sahiptir. İngiltere’deki mühendislik eğitimi birçok profesyonel araştırma projelerinde birlikte çalışma olanağı verir ve iyi bir iş deneyimi kazanmanızı sağlar. Bu küresel pazarda iyi bir kariyer için mükemmel bir temel sağlar. İngiltere;’de mühendislik eğitiminden  önce bir diploma eğitimi alabilir ya da 100'den fazla foundation programından birini seçebilirsiniz. 3 yılda Mühendislik lisans mezunu olabilirsiniz ya da 4 yılda yüksek lisans mezunu olabilirsiniz.

İngiltere'deki mühendislik eğitimi birçok meslek kuruluşları tarafından akredite edilmiştir, bu kuruluşlar; Kimya Mühendisleri Kurumu (IChemE), Yapısal Mühendisleri Kurumu (IStructE) ve İnşaat Mühendisleri Enstitüsü (ICE)’dür. Bunlardan birini seçmeniz size İngiltere'de kayıtlı bir yeminli mühendisi olmanızı sağlayacaktır.

İngiltere’nin En İyi Mühendislik Üniversiteleri; Cambridge, Oxford, Imperial College, Durham, Warwick, Brunel, Bradford, Strathclyde, Aberdeen, Nottingham, Leeds Met, Greenwich, Exeter, Lancaster, Liverpool, Cardiff, Liverpool John Moores, West of England, Napier, Derby. İngiltere öğrenci vizesi türleri de dahil olmak üzere her çeşit İngiltere vizesi için profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarla irtibata geçiniz.

"İngiltere’de Mühendislik ve Teknoloji Eğitimi" sayfası 2821 defa okundu