İngiltere’de Spor ve Egzersiz Psikolojisi Masterı


Eklenme Tarihi: 2020-09-22 15:21:41

İngiltere üniversite ve yüksek lisans eğitimi konusunda en çok tercih edilen ülkelerdendir. İngiltere’de eğitim almak isteyen Türk vatandaşları İngiltere vizesine başvurmalıdırlar.

İngiltere spor ve eğitim konularında Avrupa ülkeleri arasında başı çeken ülkeler arasındadır. Spor ve egzersiz psikolojisi gibi oldukça spesifik bir alanda uzmanlaşmak isteyenler İngiltere’de eğitim almak istiyorlarsa İngiltere öğrenci vizesine başvurmalıdırlar.

İngiltere uluslararası öğrenciler tarafından özellikle Spor ve Egzersiz Psikolojisi yüksek lisans programlarında en çok tercih edilen ülkeler arasında yer alır. Birleşik Krallık geçmişten günümüze dünyanın en iyi atletlerinin yetiştiği ülkelerin başında gelir.Spor, İngiliz kültürünün önemli bir parçasıdır ve küçük yaşlardan itibaren çocuklar çeşitli spor dalları ile iç içe bir yaşam sürer.  Squash, eskrim, rugby, tenis, kriket, kürek ve futbol, ilkokul yaşlarından başlayarak birçok kişinin ilgilendiği spor dalları arasında yer alır. 

60 milyon nüfusuna rağmen, İngiltere turist/ziyaretçi vizesi sahibi turistlerin de en çok gittikleri şehir olan Londra’nın ev sahipliği yaptığı 2013 Olimpiyat oyunlarında İngiltere toplamda 64 madalya ile üçüncü sırada gelmesi , bu ülkede spora duyulan ilginin önemini gösterir. Özellikle olimpiyat atletlerinin eğitim ve egzersizlerine ise ülke genelinde büyük bir bütçe ayrılmakta ve bu sebeple dünyanın önde gelen Spor Psikolojisi yüksek lisans programları da İngiliz üniversiteleri tarafından sunulmaktadır.

Örneğin sahip olduğu görkemli tesisleri ile Sheffield Hallam Üniversitesi içerisinde birçok olimpik atlet düzenli yaptıkları egzersizleri için üniversite kampüsünde faydalanmaktadır. Bu da üniversite içerisinde Spor ve Egzersiz psikolojisi yüksek lisansı yapan öğrencilere , atletlerle yakından çalışma olanağı sağlar.  Ayrıca İngiltere’de Spor Psikolojisi master programlarının bir yıl süreli olması ve mezuniyet sonrasında The British Psychological  Society ( İngiliz Psikoloji Derneği) lisansına sahip olmaları, büyük bir avantaj sağlar. Bu eğitimi alabilmek için öncelikle okula kayıt yaptırabilmeli ve uzun dönemli İngiltere öğrenci vizesi başvurusunda bulunmalıdır. Program ücretleri ise 11.000-15.000 GBP arasında değişir ve İngilizce dil yeterlilik sınavı olan IELTS ‘den  6,5 veya 7,0 gibi bir skor istenir.

İngiltere öğrenci vizesi türleri de dahil olmak üzere her çeşit İngiltere vizesive İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattıüzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarla iletişime geçiniz.

"İngiltere’de Spor ve Egzersiz Psikolojisi Masterı" sayfası 3007 defa okundu