İngiltere’de Staj Programları


Eklenme Tarihi: 2020-09-22 10:46:59

İngiltere vizesiyle Britanya’da hem çalışıp hem para kazanıp hem de İngilizce öğrenerek iş deneyimine sahip olabilirsiniz.

İngiltere’de staj programı maaşlı ve maaşlı pozisyonlar sunmaktadır. İngiltere’ Staj Programı, Work and Study veya Sandviç Programı olarak da bilinmektedir. İster maaşlı, ister maaşsız olsun, her iki seçenekte de staj öncesi ve sonrası dil eğitimi için İngiltere’de dil kursuna kayıtlı olmanız gerekmektedir. Dil Eğitimi + Staj + Dil Eğitimi şeklinde olduğundan Sandviç Programı olarak da bilinir. İngiltere vizesiyle İngiltere’de staj programına katılmak isteyenler eğer maaşsız staj yapmak istiyorlarsa en az 4 haftalık yoğun İngilizce programına katılmalısınız. 20 – 30 yaş arasındaki iyi İngilizce bilen, en az 2 yıllık iş deneyimi olan ya da teknik eğitim almış katılımcılar, 4 haftalık dil okulu deneyimlerini yapacakları staj ile bir iş deneyimini de dönüştürebilirler.

İngiltere vizesiyle İngiltere’de staj yapmak isteyenler bilmeliler ki bu staj programlarının asıl amacı İngiltere iş dünyasının nasıl yürüdüğünü ve çalışma ortamını kavrayabilmektir. İngiltere’de staj deneyimine sahip olmak öğrencinin hem yazılı hem de sözlü İngilizcesini ilerletmesine, İngiltere’deki iş eğitimini anlamasına ve kültürel farklılığı kavrayabilmesine yardımcı olur. İngiltere’de maaşsız staj programları şu şekilde bulunmaktadır; insan kaynakları, sekreterlik ve yönetici sekreterliği, bilgi teknolojisi ve web tasarım, pazarlama, imalat, ithalat ihracat, dış ticaret, mühendislik, grafik çizim/tasarım, çevre bilimleri, sağlık, turizm, otelcilik, yemek sektörü, iletişim, finans, bankacılık, ekoloji. İngiltere’de staj yapabilme şartları; En az intermediate seviyesinde İngilizce biliyor olmak, iş deneyimi sahibi olmak (staj yapılacak şirketi bulmakta kolaylık sağlar), en az 18 yaşını doldurmuş olmak, en az 4 haftalık yoğun İngilizce kursuna kayıtlı olmak.

Bu staj programlarına İngiltere’ye gitmeyi planladığınız tarihten en az 3 ay önce başvuruda bulunmalı ve İngiltere vizesi başvurunuzu da buna göre yapmalısınız.İngiltere’de maaşlı staj ise daha çok Turizm Otelcilik okuyan öğrencilere hitap etmektedir. Program, katılımcının İngilizce seviyesini yükseltmeyi ve mesleki anlamda deneyim kazanmasının amaçlamaktadır. Katılımcılar İngiltere Vizesi ile İngiltere’de hem dil eğitimi alır hem de full time olarak çalışma şansına sahip olurlar. Anadili İngilizce olmayan, İngilizceyi ikinci yabancı dil olarak öğrenen ve geliştirmek isteyen öğrencilerin aynı zamanda Turizm alanında staj yapıp para kazanmalarını da sağlayan sandwich programı olarak da bilinen programdır. Bu staj programına katılacak AB üyesi olmayan ülke vatandaşları için gidişlerinin ilk haftalarında dil eğitimine katılmak zorunludur. Katılım sürelerine dil eğitimi değişiklik gösterebilir. 

İngiltere vizesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı arayınız.

" İngiltere’de Staj Programları" sayfası 4860 defa okundu