İngiltere’ye Giden Öğrenciler Okullarını Neye Göre Seçmeliler?


Eklenme Tarihi: 2020-09-22 10:47:09

İngiltere vizesi almadan İngiltere’ye gidecek olan öğrenciler öncelikle gidecekleri okulu seçmelidirler. Daha sonra İngiltere öğrenci vizesine başvurabilirler.

İngiltere öğrenci vizesiyle İngiltere’ye gidecek olanların okul seçiminde dikkat etmesi gereken bazı konular vardır. Okul seçiminde sıralama şöyle: öğrencinin ne öğrenmek istediğine ve bütçesine göre önce bölge seçimi, sonra okul seçimi . Bölge seçimi  bir dili nasıl öğrenmek istediğinizle doğru orantılıdır. Örneğin, tüm aksanları öğrenmek istiyorsanız ve grameriniz varsa Londra doğru yer iken, grameriniz zayıf ve 6 ayınız varsa yoğun bir programla Güney İngiltere daha doğru yer olabilir. Tamamen öğrencinin durumuna bağlı olarak değişen bu seçimler öğrenci için en verimli şekilde yapılmalıdır.

İngiltere Öğrenci Vizesi ile İngiltere'ye gidecek öğrenciler okul seçimini yaparken eğitim ve öğretmen kalitesi, sunulan diğer imkanlar, okulun şehre ve konaklanacak yere olan mesafesi İngiltere öğrenci vizesiyle Birleşik Krallığa gelecek olanların dikkat etmesi gereken konulardır. Okulun hangi kurumlar tarafından tanınmakta olduğu da bir başka kriterdir. Seçilen okulun British Council gibi kurumlarca denetleniyor olması özellikle İngiltere vizesini alırken problem çıkarmaması için çok önemli.

İngiltere’de eğitim ve her çeşit İngiltere vizesiyle ilgili profesyonel danışmanlardan İngiltere vizesi başvuru hattını arayarak bilgi alabilirsiniz.

"İngiltere’ye Giden Öğrenciler Okullarını Neye Göre Seçmeliler?" sayfası 2516 defa okundu