Uzatılmış İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi (6-11 Ay)


Eklenme Tarihi: 2020-09-22 10:47:17

İngiltere'de (Birleşik Krallık) herhangi bir eğitim kurumunda 6 aydan 11 aya kadar yalnızca İngilizce Dil Eğitimi almak niyetiyle yolculuk edecek kişiler Uzatılmış İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesine başvuru yapabilirler.

Uzatılmış İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesinin başvuru şartları şunlardır:

  • Vize başvurusu sahibine sponsor olacak kişinin maddi yeterlilik düzeyi
  • Vize başvuru sahibinin almış olduğu eğitim özellikleri, sosyal ve ekonomik durumu
  • Vize başvuru sahibinin İngilizce öğrenmesinin kendisine katacağı artıların olup olmadığı
  • Yine vize başvuru sahibinin daha önceden İngilizce öğrenmek için neler yaptığı
  • Aynı zamanda vize başvurusu yapan kişinin Türkiye'ye geri dönebileceğini kanıtlayacak etkenlerin varlığı

İngiltere Konsolosluğu yukarıdaki etkenleri göz önünde bulundurarak Uzatılmış İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularını değerlendirmektedir.

İngiltere Göçmenlik Kanunları ve Yönetmelikleri konusunda uzmanlığa sahip danışmanlardan bilgi alabilir ve hizmet talep edebilirsiniz.

Burada önemli bir noktanın altını çizmekte fayda var. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi (6 aya kadar) Vizesi başvurusu ile Uzatılmış İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi arasında bir fark vardır. İngiltere'de 7 aylık bir dil eğitim programına kayıt olmanız durumunda Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesine başvuru yapmalısınız. Dikkate değer önemli bir noktada şudur ki: 7 aylık bir dil eğitim kursuna kayıt yaptırdıysanız 11 aya kadar İngiltere'de kalmanın bir garantisi bulunmamaktadır.

Uzatılmış İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuruları en fazla 11 aylık bir eğitim programına kayıt olmanız durumda yapılmalıdır. Daha uzun süreli eğitim kurslarına gitmek istiyorsanız Tier 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu yapmalısınız.

Almış olduğunuz vize süresi tamamlandıktan sonra Vize Süresini uzatmanız mümkün değildir. Süre bitiminde İngiltere'den ayrılmak zorundasınız.

Ayrıntılı bilgi için İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak uzmanlarla görüşebilirsiniz.

"Uzatılmış İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi (6-11 Ay)" sayfası 2563 defa okundu