Sıkça Sorulan Sorular


İngiltere Vizesi 1 Günde Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi 1 günde alabilmek için vize harcına ek olarak ödenebilecek bir ücret karşılığında kullanılabilecek olan Süper Öncelikli Servis başvurusunda bulunulabilir.


İngiltere Vizesi 1 Yıllık Dil Eğitimi için Hangi Vize Türüne Başvurulması Gerekir?

İngiltere vizesi 1 yıllık dil eğitimi için başvurulması gereken vize türü Ziyaretçi Öğrenci Vizesi değil Uzun Süreli Öğrenci Vizesidir.


İngiltere Vizesi 18 Yaş Altı Öğrenciler için Hangi Şartları Talep Eder?

İngiltere vizesi 18 yaş altı bireyler için İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvuru şartlarını sağlıyor olması gereklidir.


İngiltere Vizesi 10 Yıllık Fiyat Bilgisi Nereden Elde Edilir?

İngiltere vizesi 10 yıllık fiyat bilgisini CSS Legal uzman danışmanlarından güncel olarak elde edebilirsiniz.


İngiltere Vizesi 10 Yıllık Olarak Alınabilir mi?

İngiltere vizesi 10 yıllık olarak alınabilmektedir. Ancak vize memuru başvuru evraklarının tam olmaması sebebiyle talep edilen vize süresinden daha az vize verebilmektedir.


İngiltere’de Eğitim Görecek Öğrencilerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

İngiltere’de İngiltere öğrenci vizesi türlerinden biriyle eğitim görmek üzere İngiltere’ye yapacağınız seyahati planlarken dikkate alınması gereken çok şey vardır.


İngiltere’ye Gelen Yabancı Öğrencilerin İngiliz Ekonomisine Katkısı

Bilindiği gibi her yıl İngiltere öğrenci vizesi ile İngiltere’ye çeşitli amaçlarla giden birçok öğrenci vardır.


IELTS Sınavlarına Kayıt Olmak

İngiltere öğrenci vizesine veya yerleşim amacı ile IELTS sınavına girecek olan adaylar öncelikle kayıt yaptırmalı ve sınav ücretini ödemelilerdir.


İngilizceyi Kuzey İngiltere’de Öğrenmek

İngiltere öğrenci vizesine başvuran öğrenciler her ne kadar genel olarak eğitim için Londra’yı seçse de, Kuzey İngiltere'nin de İngilizce dil öğrencilerine sunacak çok şeyi vardır.


İngiltere Vizesi başvurularında uygulanan yeni puanlama sistemi ne demektir?

Yeni puanlama sistemi, 1 Nisan 2009 yılı itibariyle yürürlülüğe giren Yeni Göçmenlik Yasaları'na göre İngiltere'de çalışmak ya da eğitim görmek niyetiyle İngiltere Vizesi almak isteyen kişiler için oluşturulmuştur.


Yüksek yetenekli göçmen programı (Highly Skilled Migrant Programme) nedir?

Yüksek Yetenekli Göçmen Programı (HSMP), İngiltere'de yaşamak isteyen yüksek yeteneklere sahip kişilerin İngiltere'ye gelmelerini sağlayarak, kendi işlerini kurmalarını, bir şirkette çalışmalarını sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir programdır.