IELTS Sınavlarına Kayıt Olmak


Eklenme Tarihi: 2020-09-22 10:47:45

İngiltere öğrenci vizesine veya yerleşim amacı ile IELTS sınavına girecek olan adaylar öncelikle kayıt yaptırmalı ve sınav ücretini ödemelilerdir.

Bilindiği IELTS dünyanın en çok tercih edilen İngilizce dil sınavıdır. IELTS sınavının türleri; akademik IELTS, genel IELTS ve IELTS LIFE SKILLS’tir. Akademik IELTS sınavına genelde İngiltere’de üniversite veya yüksek lisans eğitimi alacak öğrenciler başvurmaktadır. İngiltere öğrenci vizesine başvuracak olan öğrenciler gitmek istedikleri okuldan kabul alabilmeleri için IELTS’den belli bir not almış olmalıdırlar. Genelde İngiltere üniversitelerinin kabulu için gerekli olan minimum IELTS skoru 6’dır. Çok daha prestijli üniversiteler daha yüksek notlar talep edebilirler.

IELTS sınavına girmek istiyorsanız ya British Council’in ya da IDP’nin resmi web sitesinden kayıt oluşturmanız gereklidir. Kayıt oluştururken kişisel bilgileriniz ile ilgili sorulara yanıt vermek zorundasınızdır. Unutmayın ki bu sorular İngilizcedir, hangi IELTS sınavına gireceğinizi de (Akademik, genel veya İngiltere yerleşim vizesi başvuruları için gereken IELTS LIFE SKILLS) kayıt oluştururken seçmeniz gerekir. Sınav sonucunuz genel olarak 13 gün içerisinde posta ile belirttiğiniz adrese gelmektedir.

IDP ise IELTS sınavına girmek için kayıt yaptırabileceğiniz bir başka seçenektir. IDP British Council’den farklı olarak, sınav sonucunuzu belirttiğiniz adrese göndermez sınava girmiş olan adayın gidip alması gerektir. IDP’den IELTS sınavına girmek için ise British Council’den olduğu gibi sınav ücretini ödemeniz gerekir. Şu anki Akademik IELTS sınav ücreti 425 TL’dir. En güncel sınav ücretlerini öğrenmek istiyorsanız British Council’in resmi web sitesini takip etmeniz gerekmektedir. Unutmayın ki sınav ücreti ödenmeden IELTS’e girilemeyecektir. Ayrıca IELTS sınavına IDP ile giriyorsanız banka havalesi ile birlikte kredi kartıyla da sınav ücretini ödemeniz mümkün.

Her çeşit İngiltere vizesive İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarla iletişime geçiniz.

"IELTS Sınavlarına Kayıt Olmak" sayfası 3356 defa okundu