İngilizceyi Kuzey İngiltere’de Öğrenmek


Eklenme Tarihi: 2020-09-22 10:47:54

İngiltere öğrenci vizesine başvuran öğrenciler her ne kadar genel olarak eğitim için Londra’yı seçse de, Kuzey İngiltere'nin de İngilizce dil öğrencilerine sunacak çok şeyi vardır.

Kuzey İngiltere; Liverpool, Leeds, Manchester, Newcastle, Sheffield ve York gibi büyük kentleri ile tanınır. Ancak, aynı zamanda engebeli kırları, gölleri, tarihi evleri ve yürüyüş, bisiklete binme ve kamp yapmaya uygun doğası ile bilinir.

İngiltere öğrenci vizesine başvuracak adayların da bildiği üzere, İngilizce dil endüstrisi geleneksel olarak Londra, İngiltere'nin güney kıyısı ve Oxford ya da Cambridge gibi yerlere odaklanmıştır. Ancak bölgelerdeki uluslararası öğrenci yoğunluğu çok fazla olduğundan, birçok acente ve öğrenci artık iyi bir alternatif olarak Kuzey İngiltere'yi tercih etmektedir.

İngiltere öğrenci vizesi ile Kuzey İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrenciler bilmeliler ki üniversite ve yüksek okullar, Manchester, Leeds, Middlesbrough, Sheffield ve Bradford gibi büyük kentlerdedir. İngilizce dil okulları ise tüm bölgeye yayılmıştır ;  Manchester ve Newcastle gibi kentler, Whitby ve Scarborough gibi sahil kasabaları, Lake District gibi kırsal alanlar ve Chester, Harrogate ve York gibi turist merkezlerinde bulunur.

Eğer İngiltere turist vizesi ile Kuzey İngiltere’ye seyahat etmek ve çevreyi gezmek istiyorsanız, Kuzey İngiltere birçok bakımdan idealdir. Kuzeyden İskoçya'ya veya karşı kıyıdaki İrlanda'ya ya da Galler'e seyahat etmek kolaydır. Bununla beraber, Kuzey İngiltere tarihi miras, doğa manzarası, spor, kültür, kent yaşamı ve eğlencenin zengin bir karışımına sahip olduğu için, bölgenin dışına çıkma ihtiyacı duymazsınız.  

Artık yurt dışından Kuzey İngiltere'ye gelmek de kolaylaşmıştır. Bölgenin en büyük havaalanı ve uzun mesafe yolcularının ana giriş noktası Manchester'dadır. Ayrıca, birkaç bölgesel havaalanı ve iyi tren bağlantıları vardır.

İngilizceyi en kısa sürede ve verimli şekilde öğrenmek isteyen İngiltere öğrenci vizesine başvuracak adaylar bilmeliler ki Kuzey İngiltere'ye daha az sayıda uluslararası öğrenci geldiğinden, yerel dil ve kültürle iç içe yaşamanız daha kolaydır. Dolayısıyla, Kuzey'de daha yoğun bir İngiltere deneyimi yaşarsınız.
İngiltere öğrenci vizesi de dahil olmak üzere, diğer her çeşit İngiltere vizesive İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarla iletişime geçiniz.

"İngilizceyi Kuzey İngiltere’de Öğrenmek" sayfası 3017 defa okundu