İngiltere Vizesi başvurularında uygulanan yeni puanlama sistemi ne demektir?


Eklenme Tarihi: 2020-09-22 10:48:47

Yeni puanlama sistemi, 1 Nisan 2009 yılı itibariyle yürürlülüğe giren Yeni Göçmenlik Yasaları'na göre İngiltere'de çalışmak ya da eğitim görmek niyetiyle İngiltere Vizesi almak isteyen kişiler için oluşturulmuştur.

Eğer İngiltere'de yatırımcı, müteşebbis (girişimci) veya bir diplomaya sahip bir uzmansanız Tier 1 kategorisinden size uygun olan İngiltere Vizesi'ne başvuru yapabilirsiniz.

Fakat uzun süreli olarak İngiltere'de öğrenci olarak bulunma amacını taşıyorsanız ister yetişkin öğrenci isterse de çocuk öğrenci olun Tier 4 kategorisine giren İngiltere Vizesine başvuru yapmalısınız.

Kısaca Puana Dayalı Sistem; İngiltere'de işçi veya öğrenci olarak bulunmak isteyen kişiler için geliştirilmiş yeni göçmenlik sistemidir.

Yeni puanlama sistemine göre İngiltere'de olmak isteyen öğrencilerin mutlaka bir sponsoru olmak zorundadır. Eğitim göreceğiniz okul veya eğitim kurumu size koşulsuz bir kabul mektubu vererek size sponsor olmak zorundadır.

Ancak sponsorunuz sizin adınıza verdiği mektup ile İngiltere Öğrenci Vizesi alacağınız anlamına gelmemektedir. Eğitim alacağınız kurumun İngiltere İçişleri Bakanlığınca kayıtlı ve lisanslı bir okul olması şarttır.

Puana dayalı sistem ile ilgili olarak uzman bir danışman gözetiminde başvuru sürecini tamamlamanız size fayda sağlayacaktır. Ayrıntılar için İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

"İngiltere Vizesi başvurularında uygulanan yeni puanlama sistemi ne demektir?" sayfası 3986 defa okundu