Yüksek yetenekli göçmen programı (Highly Skilled Migrant Programme) nedir?


Eklenme Tarihi: 2020-09-22 10:49:11

Yüksek Yetenekli Göçmen Programı (HSMP), İngiltere'de yaşamak isteyen yüksek yeteneklere sahip kişilerin İngiltere'ye gelmelerini sağlayarak, kendi işlerini kurmalarını, bir şirkette çalışmalarını sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir programdır.

Yüksek Yetenekli Göçmen Programı İngiliz yasalarındaki değişiklikle yerini Tier 1, 2,  4, 5 başvurularına bırakmıştır.

Bu programa başvurabilmeniz için İngiltere'deki faaliyetini devam ettiren bir şirketten koşulsuz bir iş teklifi almanız gerekmez. İngiltere'ye kendi yeteneklerinize uygun iş aramak için gelebileceğiniz  gibi kendi işinizi kurmak içinde buraya gelip kalabilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi alarak İngiltere bulunuyorsanız HSMP programına başvuru yapmak için Türkiye'ye dönmek zorundasınız. Detaylar için İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak uzmanlarla görüşebilirsiniz.

Yüksek Yetenekli Göçmen olarak İngiltere Vizesi almayı düşünüyorsanız yüksek öğreniminizi İngiltere'de tamamlamış olmanız size büyük avantaj sağlayacaktır. Buna ek olarak, daha önceki iş deneyimlerinizden elde ettiğiniz gelirin miktarı vb. etmenler vize başvurularınızda size yarar sağlayacaktır.

"Yüksek yetenekli göçmen programı (Highly Skilled Migrant Programme) nedir?" sayfası 4848 defa okundu